Johannes Barnard, 16851727 (age 42 years)

Suid-Afrikaanse Barnard-Familiewapen
Name
Johannes Barnard
Given names
Johannes
Surname
Barnard
Also known as
Jan Bernard, Johannes Bernard
Family with Sara Pietersz Strand
himself
16851727
Birth: estimated 1685Köln, Germany
Death: December 27, 1727
wife
1690
Birth: estimated 1690 20 20Amsterdam, North Holland, Netherlands
Death:
Marriage: March 2, 1710Cape Town, Western Cape, South Africa
3 years
son
1713
Birth: before February 26, 1713 28 23
Death:
18 months
son
17141750
Birth: before September 2, 1714 29 24
Death:
3 years
daughter
1717
Birth: before October 24, 1717 32 27
Death:
Johann Georg Hansen + Sara Pietersz Strand
partner’s partner
1685
Birth: estimated 1685Berlin, Germany
Death:
wife
1690
Birth: estimated 1690 20 20Amsterdam, North Holland, Netherlands
Death:
Marriage: July 15, 1753Stellenbosch, Western Cape, South Africa
MarriageThe First Fifty Years Project
Text:

She married Johannes Barnard on 2 March 1710 Nederduitsche Gereformeerde Kerk, (Cape Town), de Caep de Goede Hoop.

NameThe First Fifty Years Project
NoteOns Familie
Citation details:

21-02

BirthView

Inligting verkry vanaf tannie Helena Smith.

Note

Arriveer in 1708 vanaf Keulen, Duitsland as soldaat. Word burger in 1710.

Trou in Kaapstad op 2 Maart 1710 met Sara Pietersz Strand van Amsterdam. Sy is die dogter van Pieter Albertsz (ook van Amsterdam) en Marritje Ottens. Hy sterf op 27 Desember 1727 en word oorleef deur sy seun, Adam.

Sy vrou trou weer op 15 Julie 1753 te Stellenbosch met Johann Georg Hansen.

Media object
Note: FAMILIEWAPEN: Het sy ontstaan uit die dae van die ridderskap soos die skild en helm aandui. Die gesk…
Source: Geni.com